Z satysfakcją informujemy, że Pierwszy Żoliborski Uniwersytet Trzeciego Wieku nawiązał współpracę z międzynarodowym programem ERASMUS +. Pierwszym efektem tej współpracy jest 5 dniowy wyjazd 19 osobowej grupy naszych członków w dniach 9 – 13 maja 2023 roku do Hiszpanii (Sevilla). Wyjazd ma na celu poznanie działania podobnej do naszej organizacji hiszpańskich seniorów, a także poznanie kultury i zabytków Sevilli – jednego z najpiękniejszych miast świata. Program jest całkowicie finansowany przez organizację ERASMUS, co oznacza, że przelot, pobyt, noclegi i wyżywienie są dla naszych członków bezpłatne.

Ponieważ zgodnie z ustaleniami programu preferowana jest aktywność członków (udział w kursach językowych, wykładach, wycieczkach edukacyjnych) prosimy osoby chętne do wyjazdu o wypełnienie poniższej ankiety, w celu przeprowadzenia kwalifikacji.

W ramach wyjazdu odbędą się spotkania i udział w zajęciach z grupą osób z CONFEMAC [Hiszpańska Krajowa Konfederacja Osób Starszych], oraz zwiedzanie i poznanie zabytków Sewilli.

Wyjazd jest całkowicie finansowany prze organizację Erasmus +

Rekrutacja przeprowadzona zostanie przez powołaną Komisję ma podstawie ankiety [ w załączeniu]. Ankietę można składać do dnia 29 marca w sekretariacie UTW lub w środy na wykładach.

Jednocześnie informujemy, że Zarząd UTW pracuje nad możliwością kolejnych równie atrakcyjnych wyjazdów

W załączeniu ankieta: